Diğer, Pazarlama, Verbaskı'dan Haber

Özel Sticker/Etiket Tasarımı

Markanıza Özel Sticker/Etiket Tasarımı

Ürünlerinizin sunumu işletmeniz ve markanız hakkında çok şey anlatır. İnsanların ambalajınızı ilk defa gördüklerinde nasıl hissedeceklerini düşünün. Markanızı ilk defa gören birinin dikkatini çekmek istemez misiniz? Markanıza özel hazırlanmış sticker/etiketler, marka ve ürünlerinizin tanınmasını sağlar, marka bilinirliğine katkıda bulunur.

1. Ürünle İlk Tanışma Anı 

Etiketiniz bir kişinin markanızla ilgili gördüğü ilk şey olabilir. Müşterilerinizin ürünle karşılaştığında nasıl bir izlenim uyandırmasını istediğinizi düşünmelisiniz. Etkileyici bir tasarımı olan etiketlere insanlar daha yakından bakmak isterler.

Etiket / sticker bastırmadan önce tasarımınızın rengini ve yazı tipini seçerken markanıza uygun bir tasarım oluşturmanız oldukça önemlidir. Örneğin, takı/aksesuar satan bir işletmeniz varsa bayshore, signature moments, photograph signature gibi yazı tiplerini kullanabilirsiniz. 

Sticker/etiket baskı

Kaynak: Instagram @meridatasarim

2. Markanızı Yansıtan Renkleri Seçin

Markanız için bir renk paleti seçin ve pazarlama ürünlerinizi bu renklere bağlı kalarak hazırlayın. Renk konusunda istikrarlı olmak markanızın tanınabilirliğini artırır. Sektörünüzü ve ürününüzü düşünerek, vermek istediğiniz mesaj için uygun bir rengi bulmanız önemlidir. Örneğin, güven ve başarı duygusunu ön plana çıkarmak isterseniz mavi rengi kullanabilirsiniz. 
 

3. Her Adımı Özel Kılın

Müşterilerinizin paketi açtıklarında yaşadıkları deneyimi düşünün. Paketi teslim alırken, kutuyu açarken, aldıkları her ürünü açarken ve ürünü ilk kez gördükleri anları zihninizde canlandırın. Ekleyeceğiniz küçük detaylar sayesinde bu adımların her biri müşteriniz için özel bir deneyim olabilir.

Sticker/etiket baskı

Kaynak: Instagram @lavendystudios

4. İlham Veren Markalara Göz Atın

Diğer markaların neler yaptığına göz atın. Hangi etiket / sticker baskı daha kaliteli duruyor? “Etiketin tasarımı bu markaya uygun mu?” gibi soruları kendinize sorun. Beğendiğiniz etiketlerin fotoğrafını çekin ve bir klasöre kaydedin. Etiket/ sticker bastıracağınız zaman bu fikirler size ilham olur. Ayrıca Bidolubaskı’nın instagram hesabını takip edip öne çıkanlarda yer alan Sizden Gelenler’e bakabilirsiniz. Müşterilerimizin yaptırdığı birbirinden güzel etiket / sticker baskılarını buradan inceleyebilirsiniz. 

Sticker/etiket baskı

Kaynak: Instagram @cizimist

5. İçeriğe Önem Verin

Etiket bastırırken üzerine yazdırmak istedikleriniz için sınırlı bir alana sahipsiniz. Bu nedenle, markanızın vermek istediği mesajı ve duyguyu etikete doğru bir şekilde yansıtmak oldukça önemlidir.  Ürünleriniz bir mağaza rafında ise insanları daha yakından bakmaya ikna etmek için yalnızca birkaç saniyeniz oluyor. Bu nedenle, ürünün ne olduğunu ve faydalarını, marka kimliğinize uygun kelimelerle açıklamak müşterilerinizin dikkatini çekmesini sağlar.